Stránky byly přesunuty na adresu davidovo.hys.cz. Tady už se nebudou aktualizovat.

Zavřít
stin ;)

Davyho Stránka


Jak jsem se stal motorkářem (sepsáno 7.4.2000)
 
S motorkama jsem začal poměrně nedávno. To bylo v létě 1998, měli jsme jet se skautama na tábor a já se měl starat o zásobování. Problém byl ve vzdálenosti tábora od nejbližší vesnice. Na kole se nechtělo, a brát auto, to by znamenalo koledovat si o jeho krádež, jelikož parkoviště nebylo na dohled. Řešení - motorka. Získal jsem od jednoho kamaráda značně jetého pionýra (ne za jetou pionýrku, ale za rovných 1000,- Kč) s tím, že to ten tábor vydrží a pak se to buď opraví, nebo vyhodí. Do tábora zbývalo 14 dní, Mustang stál v kůlně, já měl prázdniny,  tak jsem si řek, že to dám trochu do kupy. No, co bych to prodlužoval, když se jelo na tábor, tak byla motorka rozptýlená po celé dílně a vůbec žádná šance, že bych to stihnul složit do kupy, takže kamarád stejně musel vzít auto, teda auto, Wartburga. Mustang a Panelka No, já pak přijel domů fichtlíka poskládal, projel se kolem baráku a bylo to jasný. Následoval rok ježdění (i v zimě) a upravování (elektrika předělaná na baterku, silnější altík, blinkry, brzdové světlo, palubní hodiny, osvětlení tachometru....), přičemž jsem si pořád říkal, že to není ono, chce to něco silnějšího. Až jednoho krásného dne jsem dostal ve škole stipendium, následovalo zakoupení tipservisu telefonování, pak zase telefonování, pak zase... , potom zapůjčení vozejku za auto a hurá do Chomutova, kde jistý pán nabízel JAWU 350 s doklady za 6000,- Kč. Z jawy 350 se vyklubala trochu předělaná panelka, typ 360-00, Panelka po zakoupení a já se stal dne 25.4.1999 jejím majitelem. Večer jsem to přivez domů, ráno jsem ji našláp, zjistil, že jezdí, pak jsem vzal nářadí a rozebral ji do posledního šroubku. Teda kromě převodovky, protože zlaté pravidlo říká: Když to funguje, tak se v tom nevrtej. Na následné poskládání dohromady padly celé prázdniny. Poté následovala první STK , přepsání čísel rámu a motoru na DI, a následné vydání OTP (celkem jsem tam byl 5x!, příšernej vopruz). před první STK Konec léta a podzim byl ve znamení ježdění, kdykoliv bylo na benzín a pěkné počasí. V zimě přišlo další stipendium, takže motorka měla vánoce. Nové ráfky a výplety, nová baterka, dvoucívkové relátko... a už to jelo. Teď už vypadá docela dobře (já vím, že samochvála smrdí, ale člověk se musí občas pochválit, nikdo jinej to za něj neudělá). Velkou zásluhu na tom má můj děda. Bez jeho pomoci a jeho perfektně vybavené dílny bych spoustu věcí asi nezvládnul. Možná mu taky moje motorka připomíná Ogara 350, kterého rajtoval v mládí. Zahajovačka Jawaklubu 2000 No, to je asi tak všechno k tomu jak jsem se stal motorkářem. Ted mě čeká 1. pořádná sezóna a já doufám, že bude na benzín, že vyjde počasí, mašina vydrží a na tachometru přibude pár kilometříků. Což přeju taky všem, co projevili tolik trpělivosti a dočetli až sem.


Velká změna, Mustanga už nemám, v pátek 12.5. 2000 jsem ho prodal. Snad pomůže dalšímu člověku na cestě ke strojům na dvou kolech vonících benzínem (nebo třeba nitrometanem :-) ). Sloužil mi věrně, nikde mě nikdy nenechal, ale už by jenom stál v garáži a prášilo by se na něj. A motorky jsou od toho, aby jezdily.


právě přivezena Další velká změna. Už mám zas dvě motorky. Panelce dělá společnost Yamaha XTZ 750 Supertenéré. Tahle červená krasavice se narodila v roce 1994 a ke mě se dostala na začátku listopadu 2005. Na svůj věk je v moc pěknym stavu.


Červenec 2014 - Tahle úvodní stránka byla aktualizována naposled před cca devíti lety. Dlouho jsem váhal jestli má vůbec smysl takovýto web udržovat při životě, jestli by nebylo lepší ho nechat umřít společně se serverem na kterém je pověšenej a kterej poslední dobou víc nefunguje, než funguje. Rozhodl jsem se že přece jen aktualizaci udělám. Sice nemám moc informací, které by stály za zveřejnění, ale na netu to nic nestojí a i to málo se třeba někomu hodí.
Když bych měl navázat co jsem na téhle úvodní stránce psal dřív, tak těch "velkých změn" bylo poměrně dost. Momentálně mám motorek 10 a jeden moped. Splnil jsem si dva sny z doby kdy jsem začínal a to sice Jawa 250/11 Pérák (1951) a Dněpr MT11 (650 OHV bez náhonu side, 2001). Taky mam opět Mustanga. Není tak pěknej jako ten první, ale na tom se časem zapracuje. No a ten zbytek je Kejvačka 250/353 + side Velorex 560 (momentálně vrak), další Panelka 350/360 a Pionýr 50/555, 20 a 21. Ten moped je Stadion S11. Aby to všechno bylo kam dát, musel jsem si koupit garáž, oficiálně dvougaráž, v reálu cca šestigaráž :) Tím je (bohužel) nadlouho nákupům konec a bude se pár let renovovat.